Výhody a nevýhody autoleasingu

Autoleasing je najkonštruktívnejší z hľadiska výhodných podmienok spôsob získania automobilu v situácii, keď nie sú prostriedky na nákup nového vozidla alebo keď je potrebné vozidlo iba na určitú dobu. Pokud nechcete brát úvěry nebo utrácet peníze za něco, co za pár týdnů nebude potřeba, využijte finančního pronájmu, tedy leasingu.

Leasing představuje dlouhodobý pronájem, jehož podmínky předpokládají, že leasingový nájemce bude každý měsíc platit pevnou částku. Tato částka se skládá z platby za samotné vozidlo, nájemného a úroku. Výhodou leasingové smlouvy je, že po jejím podpisu se nájemce stává plným vlastníkem majetku. Tento typ pronájmu preferují právnické osoby kvůli možné optimalizaci zdanění.

Podle leasingové smlouvy je nájemci poskytován komplexní balíček služeb, který by vyžadoval další náklady při financování vozidlem:

 • uzavření kupní smlouvy s prodejcem automobilů;
 • zaregistrování vozidla;
 • uzavření smlouvy o pojištění vozidla;
 • platba vozové daně.

Při nákupu komerčního vozidla, speciální techniky nebo zařízení na základě leasingové smlouvy ušetří právnické osoby a podnikatelé značné množství firemních prostředků na daních a zároveň zvýší své příjmy díky svému podnikatelskému činnosti.

Výhody automobilového leasingu

Při rozhodování o zapojení se do leasingových operací při nákupu automobilu byste měli mít jasno nejen výhody, ale také nevýhody takového obchodu.

Není tak důležité, pro jaký účel: pro posílení výrobních kapacit nebo pro osobní použití je vozidlo zakoupeno. Podle leasingové smlouvy získává klient několik dodatečných služeb, včetně povinného automobilového pojištění, zahrnutého do seznamu leasingových plateb. Díky tomu jsou náklady rovnoměrně rozloženy po celou dobu trvání smlouvy.

Je dôležité poznamenať, že nie každá organizácia má na začiatku svojho rozvoja dostatočný kapitál na nákup potrebnej techniky. Vďaka leasingu je možné ponechať väčšinu finančných prostriedkov v obehu a zároveň zakúpiť potrebné zariadenie, špeciálnu techniku alebo vozidlo za najvýhodnejších podmienok. Zoznam výhod nie je obmedzený na:

 • používa sa mechanizmus rýchlej amortizácie;
 • existujú obchodné preferencie;
 • vypracováva sa individuálny plán splátok, ktorý zahŕňa všetky špecifické aspekty činnosti organizácie, napríklad sezónnu prácu;
 • minimálna doba uzatvorenia zmluvy;
 • lojálne požiadavky na klientov v súvislosti s potrebnou dokumentáciou;
 • možnosť obnovy hlavného majetku;
 • po uplynutí zmluvy je možné vymeniť vozidlo za nové.

Okrem toho, pri použití leasingového programu môžete využiť niektoré daňové preferencie, ktoré môžu čiastočne kompenzovať finančné straty.

Leasing je pravdepodobne univerzálne riešenie pre malé a stredné podniky, pretože pôžičné (úverové) prostriedky nepomôžu vrátiť ani časť investovaného kapitálu. Spoločnosť Eska Finance vám pomôže so všetkými vašimi potrebami v oblasti lízingu.

Spoločnosť Eska Finance si zakladá na kvalitných vzťahoch so svojimi klientmi a ponúka im individuálny prístup, ktorý zohľadňuje ich konkrétne potreby a ciele. Jej hlavným cieľom je poskytovať spoľahlivé a efektívne finančné služby, ktoré pomáhajú klientom dosiahnuť ich obchodné a finančné ciele. Vďaka svojej odbornosti, dlhoročným skúsenostiam a profesionálnemu tímu je Eska Finance dôveryhodným partnerom pre tých, ktorí hľadajú financovacie riešenia pre nákup automobilov a techniky na mieru.